Tieto peakontor hoiab endal ise silma peal

Eelmise aasta lõpul korraldasime meediavisiidi Tieto peakontorisse Keilalahtis. Külastusest võtsid osa mitmete väljaannete esindajad, kellel oli võimalus kohtuda nutimaja kontseptsiooni loojatega ning kuulda, kuidas on töötajad innovatiivsed lahendused omaks võtnud.

Üha enam ettevõtteid liiguvad avatud kontorite juurest just nutimaja lahenduste poole. Vahvatest lahendustest saab välja tuua süsteemi, kus töötajate kaasaskantavate Bluetooth-seadmete abil on võimalik otsitav inimene majakaarti kasutades kontorist üles leida. Sisestades inimese nime otsingusse, on võimalik reaalajas näha, kus ta hetkel asub. Kaardilt on võimalik muuhulgas näha ka seda, kus on hiljuti olnud koosolekud ning kus on töötajate kontsentratsioon suurem. Selle põhjalt on võimalik ka koristuspersonalil oma tööd mugavamalt planeerida.

Töötajatel ei ole kindlaid töökohti ning isiklike asjade hoiustamiseks on kasutusel lukustatavad kapid. Nii saab hommikul tööle tulles valida endale meelepärane ja vajadusi arvestav töökoht. Erinevad tööalad on varustatud sensoritega, kus on näha, millised lauad on hõivatud. Tieto peakontor on võitnud ka Saksamaa disaininõukogu Iconic Awards 2017 konkursil parima interjööri auhinna.

Tieto nutimajast on kirjutanud pikemalt Gregor Sibold, lisaks leidis innovatiivne kontor kajastust ka TV3 uudistes, alates 37:50.

keilalahti_50a1208.jpg

 

Avaldatud: 
10 Jaanuar 2018
Share